A Mini Talent Sportegyesület idén nyáron két turnusban táboroztatta a kötelékükbe tartozó gyerekeket.

Az első ilyen jellegű táborunkat 2018-ban szerveztük, azóta minden nyáron egy turnus volt. Idén viszont annyian jelentkeztek, hogy választani kellett, egy turnus 60-80 gyerekkel, vagy bevállaljuk a két turnust. Utóbbi mellett döntöttünk – mondta Varga Ádám, az egyesület elnöke.

Június végén és július elején tartották meg a tábort segítőivel, akikkel változatos programot találtak ki a gyerekeknek.

– A hétfő az amolyan bemelegítős ismerkedős volt, kedden a Budapest Honvéd akadémián kétórás labdarúgó foglalkozáson vehettek részt a fiúk és a lányok, majd a Kispesti Futball Házba mentünk a gyerekekkel. Egy kis játszóterezés után másik partneregyesületünknél, a Kőbányai Darazsaknál voltunk kosáredzésen – mondta a programról az elnök.

Bár napközis a tábor, azaz estére hazamennek a gyerekek, de csütörtökön megfejelik a programot egy bent alvással az iskolában. Ez az első héten az Andrássy, a másodikon pedig a Halmi iskolát jelentette.

– Csütörtökön a vecsési kézisek fel­nőtt­edzését néztük meg, míg este az alvás mellett kincsvadászat várt a lurkókra. Pénteken pedig a Dobrovitz lovasfarmra látogattak el – zárta a heti programok sorát Varga Ádám.

– Mini Talentesnek lenni azt jelenti, hogy mindenki jó valamiben, és nekünk edzőknek kell megtalálni, ki miben a legügyesebb, Fejlesszük azt, amiben a legjobb, illetve felzárkóztatjuk azokat a készségeket, ahol van egy kis lemaradás. Az a célunk, hogy 10 éves korig kialakuljon valamilyen sportág iránti elköteleződés, és megtalálják a számításaikat – mondta az egyesület filozófiájáról.

Alapításuk óta azon dolgoznak, hogy a gyerekek egyéni képességeit fejlesszék a labdarúgás, a kézilabda és a kosárlabda irányában. Teszik ezt a mai napig több helyszínen, csoportokban.

Szeptembertől egy óriási előrelépéssel lesz egy olyan saját műhelyünk, termünk ahol a legkorszerűbb eszközökkel, a legmodernebb technológiákkal, 300 négyzetméteren tudjuk foglalkoztatni a gyerekeket sportágtól függetlenül. Ahol a kognitív képességeket, a reakcióidőt, a gondolkodást, a gyorsaságot tudjuk fejleszteni többszörösen összetett feladatokkal. Mi már tudjuk, hogy milyen extra lesz, és hamarosan videókkal és képekkel is igyekszünk majd bemutatni a Széchenyi út 60. szám alatt létrejött kis műhelyt – mondta az örök nyughatatlan sportvezető.

Újdonságnak számít, hogy az eddigi három sportág mellé fokozatosan kiegészül a képzés egy új sportággal. Így már négy sportág alapelemeit fogják összetett módon oktatni a tanítványainknak. Hogy melyik, az maradjon egyelőre titok, de hamarosan erről is mindenkit értesítenek.

– Újdonság az is, hogy bővül a szakmai stábunk. Két új kollégát fogunk köszönteni a csapatunkban. Nagy öröm, hogy olyan kollégák csatlakoznak, akik rendkívül elszántak, gyermekcentrikusak és fogékonyak az újdonságra – mondta Varga Ádám.

Hozzátette, számukra mindig kiemelten fontos a kollégák munkájának a minősége, és sokszor hangoztatják, hogy rájuk mindig büszkék, mert nélkülük nem érnének el sikereket.

Sz. Gy.