Különös jelentősége volt az idei nyári napközis tábornak, hiszen a gyerekek a koronavírus járvány miatt március óta nem jártak iskolába, így nem voltak közösségben sem, ezért nagyon várták, hogy újra együtt lehessenek a barátaikkal.
Egy ideig a tábor szervezése is bizonytalan volt, de szerencsére a kormány döntése lehetővé tette a napközis nyári táborok megtartását – mondta Tárnokiné dr. Törő Krisztina, a tábort szervező Vecsés és Környéke Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ vezetője.
A koronavírus miatt a járványügyi intézkedések betartására is nagy hangsúlyt helyeztek a szervezők. A tábort megelőzően kikérték a felnőtt- és gyermekorvosok véleményét, a gyermekorvosi rendelő pedig folyamatos ügyeletet biztosított a táborozóknak. A pedagógusokat tesztelték koronavírusra és tüdőszűrésen is részt kellett venniük, mielőtt elkezdődtek a foglalkozások. A gyerekeknek minden héten friss egészségügyi igazolást kellett hozniuk arról, hogy nem betegek. Az iskolában folyamatos volt a fertőtlenítés és a takarítás, emellett az olyan alapvető higiéniai előírások betartására is nagyon figyeltek, mint a rendszeres kézmosás.
Az idei napközis tábornak 5 héten át adott otthont a Petőfi iskola, ide szervezték a legtöbb programot, de természetesen házon kívül is sok érdekesség várta a gyerekeket. Hetente 85 gyermeket fogadtak, a foglalkozások általában kis csoportokban zajlottak. Minden héten más helyszínre szerveztek kirándulást, volt úszás és ugrálóvár, de színesítette a napokat mozi és színházi program is, így a táborozók ezen a nyáron sok élménnyel térhettek haza.
VN













