Megtelt a Bálint Ágnes Kulturális Központ nézőtere január 26-án, a magyar kultúra napja alkalmából megtartott városi ünnepségen.
Az ünnepi program keretében a kultúra területén kifejtett magas színvonalú munkásságért járó városi kitüntetések is gazdára találtak.
A központi ünnepség a Himnusz közös eléneklésével kezdődött, majd Csurgóné Gyarmati Ildikó, a polgármesteri hivatal munkatársa köszöntötte a megjelenteket. Ezt követően dr. Szűcs Lajos országgyűlési képviselő mondott köszöntőt.
– A magyar kultúra napja nem tartozik a hivatalos piros betűs ünnepek közé, mi mégis 31 éve minden esztendőben megállunk egy napra, hogy tisztelegjünk szellemi és kulturális értékeink előtt. Ezen a napon írta Kölcsey Ferenc a Himnuszt, Szatmárcsekén. Az ország egyik legeldugottabb településén. Ennek a ténynek is jelképes üzenete van: szellemi értelemben nincs az országnak lebecsülendő helye, sem határon innen, sem határon túl – mondta.

Kiemelte, hogy a magyar kultúra napja alkalmából díjazottak munkája, érdemei, méltó módon kapcsolódnak a kultúra ünnepéhez. Azok a szakemberek, akik ezen a területen dolgoznak, hiánypótló és nem megelőlegezhető munkát végeznek. Az ő segítségükkel ismerhetjük meg magunkat, örökségünket, személyes és nemzeti identitásunkat.
A köszöntő után a városi kitüntetések átadása következett. Vecsés Város Önkormányzata a kultúra területén huzamos időn át kifejtett magas színvonalú munkásságért elismerő oklevél-kitüntetést adományozott a WAT Társulat és a helyi kulturális csoportok által 2019 januárjában bemutatott 700 év egy szívdobbanás című zenés -táncos színdarab szerzőinek, azaz Kortye Vilmosnak (ötletgazda, zeneszerző), Gál Istvánnak (történelmi szövegíró), Görög Bélának (dalszövegíró), Fazekasné Gombár Mónikának (zeneszerző), Kotye Katalinnak (digitális látványterv) és Veszprémi Klárának (forgatókönyvíró, dramaturg és rendező). Az okleveleket Szlahó Csaba polgármester és Tábori Ferenc alpolgármester adta át a kitüntetetteknek.
A folytatásban a Késő?! című zenés előadást nézhette meg a kulturális központ közönsége. A zenés produkció műfajokon átívelve idézte meg történelmünk jelentős eseményeit, és emléket állított az ország nagyjainak.

Az előadásban közreműködtek a vecsési zeneiskola tanárai, a Magyar Állami Operaház magánénekesei, zenekari művészei, illetve Vadkerti Imre előadóművész, a Kormorán énekese.
varga, fotó: Kállai-Tóth Anett













