Szeptember 28-án megtörtént a Baross Gábor utca ünnepélyes átadása. A korábban 0202-es útként  említett 2 kilométer hosszú útszakasznak helyi viszonylatban fontos jelentősége van, hiszen ezzel vált teljessé a Vecsést elkerülő úthálózat – hangsúlyozta Szlahó Csaba polgármester az ünnepségen.

A munkaterületet március közepén adták át a kivitelezőnek, az új útszakasz fél év alatt készült el. A munkálatok költsége mintegy 500 millió forintba került, melyet önkormányzati forrásból finanszíroztak. A beruházás megvalósítása az önkormányzat és a polgármesteri hivatal több mint 12 éve tartó munkájának az eredménye – emelte ki az átadóünnepségen Kovács Márton önkormányzati képviselő.

A Baross Gábor utca megépítésével az volt az önkormányzat célja, hogy elvezessék a forgalmat a Széchenyi utca lakott területéről, tehermentesítve ezzel az ottani útszakasz. A beruházás eredményeként a Széchenyi utca–Almáskert út–Baross Gábor utca irány lett a teherforgalom fő közlekedési útvonala.

A Baross Gábor utcában 50 km/óra a legnagyobb megengedett sebesség

A beruházáshoz kapcsolódva egy új lámpás csomópont is épült az Almáskert út és a Széchenyi utca kereszteződésében. Ezzel egyidejűleg új forgalmi rend lépett érvénybe, ezért fontos, hogy fokozott figyelemmel vezessenek, amikor nem a jelzőlámpák irányítják a forgalmat. Ilyen esetben a KRESZ-táblák határozzák meg az elsőbbségi viszonyokat, az új forgalmi rend szerint a kereszteződésben az Almáskert úton érkezőknek van elsőbbsége. A biztonságosabb közlekedés érdekében tervben van két gyalogátkelőhely létesítése is, az egyiket a lámpás csomópont közelében, a másikat a Baross Gábor utcában alakítanák ki.

A beruházáshoz kapcsolódva új lámpás csomópont épült az Almáskert út–Széchenyi utca kereszteződésében

A jelzőlámpák beállításával kapcsolatban több kritika is megfogalmazódott az elmúlt hetekben. Amint megtudtuk, az észrevételeket továbbították az illetékes szakemberek felé, akik ezeket is figyelembe véve folyamatosan végzik a jelzőlámpák finomhangolását.

Szöveg és kép: varga