Második alkalommal rendezték meg Vecsésen a Nyári Kultúrkavalkád című programsorozatot. A tavalyi évvel szemben idén már négy előadást kínált közönségének a Bálint Ágnes Kulturális Központ, a szabadtéri színpad befogadóképessége pedig ezer főre bővült.
Kis Tóth János, a Bálint Ágnes Kulturális Központ igazgatója a BÁKK Nyári Kultúrkavalkádot értékelve elmondta, hogy a tavalyi két előadás után idén tudatosan bővítették a programot négy produkcióra. Kiemelte, hogy a sorozat összeállításánál a zenére helyezték a hangsúlyt, ezért a kínálatban zenés darabok, musicalek és zenei koncert szerepelt.
Pozitív fogadtatásra talált a sorozat nyitó eseményén bemutatott Mágus című musical show, amely zenében és látványban egyaránt magas minőséget képviselt.
– Ez volt az első darab a szabadéri színpadon, nagy reményeket fűztünk hozzá, nagyon élvezetes volt, a közönség visszajelzése is ezt támasztotta alá – mondta Kis Tóth János az első előadással kapcsolatban.
Az igazgató fantasztikus sikerként értékelte a Menopauza című musicalt, amely közel ezer nézőt vonzott, és amelynek bemutatása régi vágya volt a kulturális központnak. Nem meglepő módon többségében hölgyek foglaltak helyet a lelátón, a színészek pazar játékát vastapssal honorálta a közönség.
Hasonlóan pozitív fogadtatásra talált a Veres 1 Színház társulatának vendégjátéka is, akik a Meseautó című darabot hozták el a vecsési közönségnek. Kis Tóth János érdekességként megjegyezte, hogy Janza Kata sokadszorra lépett fel Vecsésen, a Menopauzában és a Meseautóban is szerepelt, ezért a színésznő számára szinte már olyan Vecsés, mintha haza járna.
A programsorozatot a Budafoki Dohnányi Zenekar fellépése zárta. A Sound of Music című filmzenei koncert keretében egy páratlan zenei élményt nyújtó, lenyűgöző szimfonikus hangverseny valósult meg Vecsésen. Az előadáshoz sokat hozzátett Hollerung Gábor karmester közvetlensége.
Kis Tóth János elmondta, a legnagyobb elismerést a nézők pozitív visszajelzése jelenti, ebből pedig nem volt hiány az előadásokat követően.
– Sokan személyesen, mások pedig telefonon gratuláltak az előadások után, ami számunkra nagyon fontos, hiszen a munkánk elismeréseként a rengeteg pozitív visszajelzés jelenti a tapsot – mondta az igazgató.
Varga Norbert, fotó: Kállai-Tóth Anett













