Rendhagyó október 23-ai meg-emlékezés az Andrássy iskolában

Idén a Vecsési Andrássy Gyula Általános Iskolában különleges megemlékezésre került sor.

A színpadi előadás helyett a Szabad Európa rádiót idéző műsorral készültek a nyolcadik évfolyam tanulói. Az előre felvett, megszerkesztett rádiójátékot a hangosbemondón keresztül hallgathatták meg diákjaink. A műsorban a verseket helyenként fegyverropogás szakította félbe, a „helyszíni tudósítás” közben a diákok – bár az iskolapadban ültek – képzeletben végigélhették ennek a napnak az eseményeit.

A rádiójátékot Malinkó Judit néni rendezte. A hangtechnikában, hangosításban segített: Kenyó Andrea pedagógiai asszisztensünk, Horváth Botond, iskolánk volt tanulója, Vetró Gergely ötödik osztályos tanuló. Szereplők: Balázs Kristóf, Bayer Milán, Beleslin Zorka, Csorba Szófia, Fábián Péter, Halgas János, Horeczky Zsófia, Kató Alexandra, Kiss Eszter, Malatinszky Milán, Nagy Dávid, Nagy Marcell, Nemesmagasi Gréta, Pénzes Laura, Pethes Bianka, Pollák Réka, Somogyvári Ivett, Stabarecz Martin, Szántó Vivien, Szarka Zsombor, Szénási Márton, Szilágyi Mátyás, Szőnyi Lili, Vass-Bozsó Benedek, Weiszháb Nóra.

Kató Alexandra, Weiszháb Nóra,
8. osztályos tanulók