2018. április 8-án tartott országgyűlési képviselőválasztást a FIDESZ-KDNP nyerte.
Országos eredmények
A részvételi arány (69,73 %) 7,89 %-al meghaladta a négy évvel ezelőtti választási arányt, összességében a 8 millió 312 ezer választásra jogosultból, 5 millió 796 ezer szavazó adta le a voksát.
Április 15-én befejezték a múlt vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, így valamennyi egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény. A 109 egyéni választókerületből 91-ben a Fidesz-KDNP pártszövetség jelöltje nyert, 8-ban az MSZP-Párbeszéd szövetség, 3-ban a DK, 1-1-ben a Jobbik, az LMP, illetve az Együtt jelöltje szerzett mandátumot, valamint 1 független jelölt is bejutott a parlamentbe.
Országos listáról a Fidesz-KDNP 42, a Jobbik 25, az MSZP-Párbeszéd 12, az LMP 7, a DK 6 képviselőt küldhet az Országgyűlésbe. A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata pedig 1 kedvezményes mandátumhoz jutott.
FIDESZ-KDNP: egyéni választókerület: 91, országos lista: 42, összesen: 133 (66,83 %).
Jobbik: egyéni választókerület: 1, országos lista: 25, összesen: 26 (13,07 %).
MSZP-Párbeszéd: egyéni választókerület: 8, országos lista: 12, összesen: 20 (10,05%).
DK: egyéni választókerület: 3, országos lista: 6, összesen: 9 (4,52%).
LMP: egyéni választókerület: 1, országos lista: 7, összesen: 8 (4,02 %).
Együtt: egyéni választókerület: 1, országos lista: 0, összesen: 1 (0,50%).
Független: egyéni választókerület: 1, országos lista: 0, összesen: 1 (0,50 %).
Magyarországi Németek Országos Önkormányzata: kedvezményes mandátum: 1, összesen: 1 (0,50%).
Az új Országgyűlésben a Fidesz-KDNP kétharmados többséggel rendelkezik majd.
A 2014-es választáshoz képest a Fidesz-KDNP megőrizte a 133 képviselői helyét, a Jobbik 23-ról 26-ra növelte a mandátumainak számát, az MSZP-Párbeszéd 11-el kevesebb képviselővel rendelkezik (31-ről 20-ra csökkent), a DK 5 fővel (4-ről 9-re), az LMP 3 fővel (5-ről 8-ra) növelte képviselőinek számát. Vagyis az ellenzékben lévő pártok az MSZMP-Párbeszéd rovására tudták csak a mandátumaiknak a számát növelni, tehát a Fidesz-KDNP nem vesztette el a szavazóbázisát, sőt a legnagyobb mértékben a Fidesz növelte szavazóinak számát – 2014-hez képest 466 ezer új szavazójuk lett. A Jobbik eddigi történetének legjobb eredményét érte el a leadott szavazatok számát tekintve, a párt 73 ezerrel növelte a szavazótáborát. Az LMP is eddigi legjobbját nyújtotta, 2014-hez képest 134 ezerrel kapott több szavazatot, de még a 2010-es számokat is felülmúlták 20 ezerrel. A leadott szavazatok számát tekintve a legnagyobb vesztes a baloldal, az MSZP, a DK és az Együtt a radikálisan növekvő részvétel mellett összesen 263 ezerrel kevesebb szavazatot kapott, mint négy éve.
A határon túli magyarok – hivatalosan a magyarországi állandó lakhellyel nem rendelkező állampolgárok – csak az országos pártlistákra szavazhattak. A névjegyzékébe több mint 378 ezren vetették fel magukat. Érvényesen több mint 224 ezren szavaztak levélben.
Az NVI adatai szerint a 96,24 százalékuk a Fidesz-KDNP pártszövetségre szavazott. Az LMP a voksok 0,93 %-át, a Jobbik 0,91 %-át, az MSZP-Párbeszéd 0,55 %-át kapta, a többi párt ennél kevesebbet.
Pest megyei 7-es számú országgyűlési választókerület

Az április 8-i voksoláson lehetőség volt arra, hogy a választópolgár, aki nem a lakóhelyén tartózkodott, egy másik magyarországi településen vagy egy külképviseleten is szavazhatott. Mivel ezek a választók is a saját lakóhelyük szerinti képviselőkre szavaztak, voksaikat el kellett juttatni a választók lakóhelye szerinti választókerület meghatározott szavazókörébe. A voksokat tartalmazó urnákat előbb azokat a Nemzeti Választási Irodába (NVI) szállították, ahol a 106 egyéni választókerület szerint csoportosították, majd szállítódobozba tették az „utazó szavazatokat”. A szállítódobozokat szombat délelőtt vehették át az egyéni választókerületi választási irodák, hogy a saját választókerületükbe vigyék. Itt belekeverték egy korábban kijelölt szavazókör szavazatai közé – amelyet nem számoltak meg múlt vasárnap éjjel –, és együtt számolták meg a voksokat, így gondoskodva a szavazatok titkosságáról. A Vecsést is magába foglaló Pest megyei 7-es számú országgyűlési választókerületben (Vecsés, Üllő, Ecser, Gyömrő, Gyál, Felsőpakony, Maglód, Pécel). Nem jogerős végeredmény szerint Dr. Szűcs Lajos (Fidesz-KDNP) kapta a legtöbb szavazatot 27 485 (44,82 %), őt a JOBBIK színeiben induló Sas Zoltán követte 18 114 (29,54 %) szavazattal, a harmadik helyet pedig Nyeste Andrea, a DK jelöltje szerezte meg 8744 (14,26 %).
7-es számú választó-kerület számokban:
Ebben a választókerületben 87 782 fő volt a választásra jogosultak száma, ebből 1296 az átjelentkezettek és 543 a külképviseleti szavazók száma. A választáson 62 175 fő (70,82 %) jelent meg és 854 érvénytelen szavazat mellett az érvényes szavazatok száma 61 321 volt. Összesen 16 jelölt tudta megszerezni az indulás jogát, ebből csak öt egyéni jelölt gyűjtött össze 1000-nél több szavazatot.
A 7-es számú választókerület 94 szavazóköréből 94-et Dr. Szűcs Lajos nyert meg. Két szavazókörben tudta csak Sas Zoltán a Jobbik jelölje megközelíteni: Gyömrő 13-as szavazókörében 212-202, Pécel 10-es körzetében pedig 258-225 volt az állás.
Vecsési eredmények
Vecsés egyéni
- Dr. Szűcs Lajos (FIDESZ-KDNP) 59282.
- Sas Zoltán (JOBBIK) 35733.
- Nyeste Andrea (DK) 19364.
- Apostol Klaudia (LMP) 8005.
- Kalasovszky Bernadett (Momentum) 3246.
- Tóth Judit (EGYÜTT) 213
Vecsés pártlista
- FIDESZ-KDNP 54432.
- JOBBIK 25763.
- MSZP-Párbeszéd 14394.
- LMP 11075. DK 8936.
- Momentum 4967.
- Kétfarkú Kutya 2668.
- EGYÜTT 145
- A német nemzetiségre 470 szavazat érkezett.
A vecsési részvétel megfelelt az országos átlagnak, bár akadt benne jelentős eltérés. Változatlanul a legaktívabbak (78 %) a Felsőtelep és a Lakótelep választói voltak. A többi településrészeken 65-74 % közötti volt az arány.
A FIDESZ-KDNP pártszövetség mind a 24 szavazókört nagy fölénnyel nyerte meg egyéniben és pártlistán is. Szűcs Lajos erős jelölt volt, mert egyéniben többen szavaztak rá, mint amennyit a pártja kapott. Tudjuk, hogy az ellenzék fő bástyája a főváros, akik innen költöztek ki, azok pártszimpátiája megmaradt. Ez mutatkozhat meg a Lakótelep és a lakóparkok esetében. A legtöbb szavazatot a Halmi-telep néhány körzetében és Felsőtelepen szerezte meg.
A JOBBIK egyéni jelöltje szintén meggyőző különbséggel lett 2. minden szavazókörben, pártjával együtt. Láthatjuk, hogy az egyéni jelölt 1000 szavazattal kapott többet, mint pártja.
Az MSZP-t sokan támogatták a lakótelepen, a lakópark egyes részén és a Halmi-telepen is.
A DK bázisa ugyanitt található, de sokkal kisebb nagyságú.
Az LMP számára a legjobb terület az Andrássy-telep egy része és a Lakópark volt, de mindenütt kapott voksokat. A Momentum új pártként szintén ott volt erős, ahol az LMP.
Fontos megjegyezni, hogy az átjelentkezésre kijelölt 1. szavazókörben az összeszámlálás után azt lehetett tapasztalni, hogy a kormányerők veszítettek pár tizedet, míg a többiek javítottak. Pedig éppen az ellenzék látott sötét erőt, kormánypárti turpisságot az átjelentkezések okán.
A Kétfarkú Kutyapártnál és az EGYÜTT-nél többet érdemel ez az ország.
Nemzetiségi lista

Ritter Imre a következő négy évben független képviselőként dolgozik a magyarországi németekért az Országgyűlésben.
A nemzetiségi választás érintette Vecsést is, ugyanis a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának listájáról Ritter Imre bejuttatott a parlamentbe. Az MNOÖ országos listáján a 26-ik helyen szerepelt Tófalvi Mónika, a vecsési Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke is.
A mandátumhoz 22 342 szavazatra volt szükség, ezt a küszöböt a német lista 25 660 vokssal magabiztosan átlépte. A német nemzetiségi névjegyzékbe regisztráltak rendkívül magas arányban, csaknem 78 %-ban járultak az urnákhoz.
A nemzetiségi listát állító Magyarországi Németek Országos Önkormányzata és a listavezető, Ritter Imre ezúton mondanak köszönetet mindazoknak, akik szavazatukkal a német nemzetiségi listát támogatták.
Polgár Gyula–Szalontai János














