Köszönet a támogatóknak

A Grassalkovich Antal Német Nemzetiségi és Kétnyelvű Általános Iskolában idén nyáron új lehetőségként német nemzetiségi tábort szerveztünk a Zemplénben.

A tábor népismereti és nyelvtanulási lehetőségeket biztosított tanulóink számára. Nagy segítséget kaptunk a tábor létrejöttéhez a Kulturvereintól. Anyagi támogatását ezúttal is köszönjük. Köszönetet mondunk továbbá Vecsés Város Önkormányzatának a kapott támogatásért és iskolánk vezetőségének. A pénzbeli segítségnek köszönhetően tudtuk biztosítani, hogy a részt vevő gyerekek minden nap eljuthattak egy-egy nemzetiségi szempontból jelentős zempléni sváb faluba, így jártunk Rátkán, Sárospatak-Józseffalván és Hercegkúton. Továbbá iskolánk és a német nemzetiség számára is kiemelkedő fontosságú, hogy a német nyelv napi használatát egy anyanyelvi német lektor meghívásával tudtuk biztosítani. Támogatóink hozzájárultak a tábor sikeréhez, így a következő nyáron újra megrendezzük.

Lahocsinszky Nóra, táborszervező