Férfi kézilabda – K&H Liga

2018. szeptember 29. szombat

CYEB BUDAKALÁSZ–VECSÉSI SE 27-23 (12-12)

Budakalász, 220 néző. V: Sándor L., Szikszay

VECSÉS: Kránitz – Takó 1, Marczinkó 5, Benmiloud 2, Antal M., Haszillo 7, Vízler 3. Csere: Vitáris (kapus), Nagy A., Antal L. 1, Simányi 1, Lendvay 2, Kökény, Spekhardt 1. Edző: Nagy Károly

Az eredmény alakulása. 11. perc: 3-5. 23. p.: 9-7. 27. p.: 10-10. 40. p.: 16-14. 49. p.: 22-16. 55. p.: 25-20, Kiállítások: 8, ill. 16 perc, Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0

A 41. percig minden esély megvolt a pontszerzésre, de utána nyolc perc mindent eldöntött. Ilyen hosszú gólcsendet nem bírunk el.

Nagy Károly: – Korrekten felkészültünk a mérkőzésre, az első félidőben a védekezés és a kapus összhangja jó volt, esély nyílt arra is, hogy átvegyük a vezetést. Kevesen vagyunk, a második félidő közepére megroppantott minket az ellenfél.

2018. október 7. vasárnap

VECSÉS SE–BALATONFÜREDI KSE 21-30 (10-16)

Monori sportcsarnok, 400 néző. V: Nagy F., Túróczi

VECSÉS: Kránicz – Takó 7 (3), Marczinkó 1, Lendvay 1, Haszillo 1, Benmiloud 4, Vízler
Csere: Vitáris, Kálomista (kapusok), Vojinovic 1, Spekhardt 2, Simányi 1, Nagy A., Kökény 1, Antal L. 2, Antal M. Edző: Stojanovic Damir

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-4. 18. p.: 5-13. 48. p.: 15-25, Kiállítások: 8, ill. 6 perc, Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG, Stojanovic Damir: – A harcossággal, a küzdeni akarással elégedett vagyok, de rengeteg munka áll még előttünk, hogy fizikálisan és játékban felvegyük a versenyt a többi csapattal.

2018. október 13. szombat

DVTK-Eger Eszterházy SZSE–Vecsés SE 31-26 (17-10)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok,
750 néző. V.: Hargitai G., Markó G.

EGER: Lorger – Lezák 1, Rédei 3, Bajorhegyi, Kiss G., Bernatonis 6, Szepesi I. 7. Csere: Repóth (kapus), Takács B. 4 (3), Füzi 3, Hegedüs M. 3, Vaskó 2, Molnár B. 1, Dobó Zs. 1, Tóth R., Szepesi N. Edző: Tóth Edmond

VECSÉS: Kránitz – Takó 1, Marczinkó 4, Lendvay, Benmiloud 3, Vojinovics 6, Vizler. Csere: Vitáris (kapus), Radoslavjevics 7 (3), Kökény 3, Nagy A., Spekhardt, Antal L. 2. Edző: Damir Sztojanovics

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-2, 12. p.: 6-3, 18. p.: 9-5, 24. p.: 14-8, 36. p.: 20-14, 42. p.: 23-17, 48. p.: 24-19, 54. p.: 29-23., Kiállítások: 6, ill. 6 perc., Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

A hazai csapat  a Vecsés együttesével szemben szerezte meg idénybeli első bajnoki győzelmét. Az egriek első félidei remek produkciója meghatározta a találkozó további alakulását. Alig telt el tíz perc a találkozóból, a DVTK-Eger már öt gólnál járt. Az egész első félidőre jellemző volt, hogy rendkívül szervezetten és határozottan védekezett a DVTK-Eger, ennek köszönhetően folyamatosan nőtt a két csapat közti különbség. A második félidő már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott. Ez köszönhető az újonnan igazolt Uros Radoslavjevic találatainak, de négy gólnál jobban nem tudtuk megközelíteni a vendéglátókat.

Stojanovic Damir: – Sajnos adtunk az Egernek egy félidőnyi előnyt, amit nem tudtunk ledolgozni. Az első félidőben rengeteg technikai hibát követtünk el, a második félidőben már jobban ment a játék.  Két ellentétes félidőt láthatott a közönség.

November 24. szombat 18:00

Telekom Veszprém–Vecsési SE

További hírek és a mérkőzések felvételei megtalálhatók a vecseshandball.hu honlapon.